Najważniejsze informacje na temat

Badania USG

1.USG

USG to bezinwazyjne badanie pozwalające na ocenę stanu organów wewnętrznych z dokładnością nawet do 0,1 mm. Dzięki niemu można w łatwy sposób ocenić położenie, wielkość oraz strukturę poszczególnych narządów. Badanie pokazuje także wszelkie zmiany powstałe w ciele pacjenta, takie jak różnego rodzaju guzy, torbiele, włókniaki, czy zmiany nowotworowe.

USG piersi to jedno z badań obrazowych – czyli takich, które pozwalają w nieinwazyjny sposób zajrzeć do wnętrza ciała – wykonywanych najczęściej. Przeprowadza się je bowiem nie tylko wtedy, gdy pojawi się ku temu konkretny powód (np. wyczuwalny pod palcami guzek), ale też profilaktycznie. Niestety, wciąż jeszcze za mało kobiet w Polsce docenia znaczenie regularnego poddawania się ultrasonografii, choć jest to przecież jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z rakiem piersi.

Metoda 4D pozwala oglądać poruszające się dziecko w łonie matki. USG w projekcji 3D/4D jest wspaniałą pamiątką dla przyszłych rodziców. Badanie USG 3D/4D nie stanowi osobnego badania. Podgląd 3D/4D może być wyświetlony podczas każdego badania w ciąży na prośbę przyszłych rodziców.