Najważniejsze informacje na temat

Chirurgia – zabiegi chirurgiczne

1.WIZYTA LEKARSKA

Konsultacja lekarska to spotkanie pacjenta z lekarzem odbywające się w celu uzyskania porady zdrowotnej lub rozpoczęcia leczenia. Konsultacje lekarskie są bardzo ważne, gdyż jest to okazja dla lekarza, by zbadać objawy występujące u pacjenta, a także zidentyfikować przyczyny jego złego stanu zdrowia.

USG to bezinwazyjne badanie pozwalające na ocenę stanu organów wewnętrznych z dokładnością nawet do 0,1 mm. Dzięki niemu można w łatwy sposób ocenić położenie, wielkość oraz strukturę poszczególnych narządów. Badanie pokazuje także wszelkie zmiany powstałe w ciele pacjenta, takie jak różnego rodzaju guzy, torbiele, włókniaki, czy zmiany nowotworowe.

Znamię, brodawka czy zmiana barwnikowa – takie drobne mankamenty urody zazwyczaj nie są groźne dla zdrowia, jednak ich wątpliwa estetyka sprawia, że coraz częściej odwiedzamy chirurga bądź dermatologa w celu ich likwidacji. Zabiegi usunięcia niewielkich zmian są szybkie i bezpieczne, a co najważniejsze – pozwalają cieszyć się gładką, pozbawioną skaz skórą.

Usuwanie znamion, włókniaków, brodawek czy innych wyrośli skórnych przez laser Encore CO2 to zabieg bardzo szybki i skuteczny. Przeprowadza się go głównie ze względów zdrowotnych, ale także estetycznych.

Po wcześniejszym badaniu dermatoskopem i zakwalifikowaniu do zabiegu, doświadczony dermatolog może zaledwie w kilka minut usunąć nieestetyczną zmianę. Obecnie laser CO2 jest najlepszą metodą usuwania znamion skórnych. Główną jego zaletą jest precyzja, brak czasu rekonwalescencji i skuteczność.