Najważniejsze informacje na temat

Nieinwazyjne zabiegi powiększania piersi

Nieproporcjonalna sylwetka to problem estetyczny, na który nie godzi się coraz więcej kobiet. Rosnąca świadomość własnego ciała oraz postęp w medycynie estetycznej sprawiły, że panie chętnie decydują się na zabieg powiększania piersi, dzięki którym zyskują sylwetkę, o jakiej marzą od lat lub którą utraciły w wyniku karmienia piersią, redukcji masy ciała bądź operacji ratującej życie. W naszej klinice przeprowadzamy najpopularniejszy nieinwazyjny zabieg powiększania piersi.

Powiększanie piersi bez operacji

Jeszcze jakiś czas temu jedyną metodą powiększania miseczki była operacja wszczepiania implantów, wypełnionych silikonem, solą fizjologiczną lub mieszaniną tych dwóch substancji. W dalszym ciągu takie operacje są przeprowadzane – ich atutem jest trwałość efektu, który utrzymuje się do końca życia. Niestety wiąże się ona z większym ryzykiem, długą i bolesną rekonwalescencją oraz bliznami, które całe szczęście są mało widoczne, jeśli operację wykonuje wysokiej klasy specjalista.

Powiększanie piersi bez operacji to bezpieczna alternatywa, wybierana przez coraz więcej kobiet, którym zależy na poprawie proporcji sylwetki. Odbywa się ono najczęściej z wykorzystaniem autonomicznego materiału – tłuszczu pacjentki, pobranego z innego obszaru. Lipotransfer piersi jest dzięki temu bezpieczną metodą, pozbawioną ryzyka odrzutu materiału, który zostaje pobrany od pacjentki. Również rekonwalescencja trwa znacznie krócej i jest o wiele mniej kłopotliwa, niż w przypadku operacji z wykorzystaniem implantów.

Niezaprzeczalnym atutem tego rozwiązania jest możliwość równoczesnego modelowania sylwetki – przeszczepiana do biustu tkanka tłuszczowa pobierana jest z tych partii ciała w ramach liposukcji, gdzie znajduje się jej najwięcej. Pamiątka po ciąży czy oporna na redukcję tkanka tłuszczowa zamieniane są w piękny, kształtny biust. Korzyść jest więc podwójna, a efekty utrzymują się nawet do 10 lat.

Jeszcze inną alternatywą dla operacji jest powiększanie piersi kwasem hialuronowym. Korzyści tej metody są podobne do przeszczepu tkanki tłuszczowej, jednak efekty utrzymują się znacznie krócej – najczęściej około 1,5 roku. Dlatego w naszej klinice proponujemy pacjentkom najefektywniejsze rozwiązanie, jakim jest powiększanie piersi własnym tłuszczem.

Kto najczęściej decyduje się na nieinwazyjny zabieg powiększania piersi?

Nieinwazyjny zabieg powiększania piersi to metoda, na którą najczęściej decydują się pacjentki po ciążach i redukcjach masy ciała. Jest to jednocześnie skuteczny sposób na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej z opornych na odchudzanie partii ciała – najczęściej z brzucha lub ud. Naszymi pacjentkami często są również panie biorące udział w sportach sylwetkowych, np. bikini fitness. Intensywny trening, perfekcyjnie dobrana dieta sprawiają, że sylwetka jest pięknie ukształtowana i wymodelowana, jednak niski procent tkanki tłuszczowej przekłada się na zmniejszenie biustu. Bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest właśnie powiększanie piersi z wykorzystaniem autonomicznej tkanki tłuszczowej.

Również asymetria i nadmiar skóry skłaniają wiele pań do wykonania zabiegu. Warto podkreślić, że powiększanie piersi nie tylko zwiększa rozmiar miseczki, ale również podnosi biust i go modeluje, dzięki czemu nabiera on wymarzonych przez wiele kobiet kształtów.

Zapraszamy do Kliniki Cuevas na zabieg powiększania piersi z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej.