Najważniejsze informacje na temat

Fotel BTL Emsella – leczenie nietrzymania moczu

Krzesło BTL EMSELLA to bezinwazyjna siłownia dla mięśni dna miednicy . Alternatywa ćwiczeń mięśni kegla. Bez ograniczeń wiekowych: dla kobiet po ciąży, dla sportowców, dla kobiet w każdym wieku, zwłaszcza w trakcie i po menopauzie, także dla mężczyzn np. po operacji prostaty.

Leczenie nietrzymania moczu – jak działa fotel BTL Emsella?

Nowoczesne urządzenie do leczenia inkontynencji, czyli nietrzymania moczu wykorzystuje technologię HIFEM® (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Kluczowa skuteczność opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy. Jest to niezwykle silne skoncentrowane pole elektromagnetyczne. Wysoka intensywność tego pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy.

Urządzenie wywołuje ponad 11 tysięcy skurczy. Intensywność skurczów określa się jako supramaksymalne, czyli nieosiągalne samodzielnie przez pacjenta.

WSKAZANIA:

FOTEL BSL EMSELLA – JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG ?

Standardowa terapia to 6 treningów powtarzanych w odstępach minimum 2 dni. W praktyce oznacza to z reguły 2 zabiegi w tygodniu wykonywane w sumie przez 3 tygodnie.