Najważniejsze informacje na temat

HIFEM – rzeźbienie mięśni brzucha impulsami elektromagnetycznymi

HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) to zaawansowana technologia elektromagnetyczna o wysokiej intensywności. Wywołuje selektywnie, czyli wybiórczo, ponad maksymalne skurcze mięśni. Skurcze, które przypominają te podczas treningu – jednak są one bardziej intensywne i o wiele bardziej liczne niż podczas jednej jednostki treningowej. Prowadzą one do mikrouszkodzeń włókien mięśni, które podczas regeneracji rozrastają się. To właśnie czas regeneracji odpowiada za rozbudowę masy mięśniowej lub modelowanie mięśni, w zależności od celów treningowych. Jednak aby to było możliwe, należy w sposób systematyczny stymulować mięśnie do skurczów – poprzez trening lub HIFEM, zabieg rzeźbiący mięśnie brzucha.

W trakcie jednego zabiegu energia HIFEM wywołuje ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni.

Zabieg modelujący mięśnie brzucha HIFEM – jak to działa?

Tkanka mięśniowa musi przystosować się do tak ekstremalnego treningu. Dlatego, gdy po każdym z nich włókna ulegają mikrourazom, podczas regeneracji wytwarzają się nowe włókna mięśniowe, zwiększa gęstość i objętość mięśni. To powoduje, że mięśnie są większe, lepiej napięte i bardziej widoczne. A przede wszystkim mocniejsze i lepiej dostosowane do dużych obciążeń.

WSKAZANIA DO ZABIEGU HIFEM, MODELUJĄCEGO MIĘŚNIE BRZUCHA:

  • nieumięśniony brzuch z nadmiarem tkanki tłuszczowej
  • rozstęp mięśni prostych i osłabienie mięśni brzucha po porodzie
  • osłabione mięśnie brzucha, które utrudniają skuteczne treningi
  • wsparcie treningów rzeźbiących brzuch

EFEKTY ZABIEGOWE:

  • uwidocznienie rzeźby brzucha poprzez zwiększenie masy mięśniowej
  • wyszczuplenie talii
  • wzmocnienie mięśni brzucha po porodzie wraz z redukcją rozstępu mięśni prostych
  • wzmocnienie mięśni brzucha i talii, ułatwiające dalsze treningi mięśni
  • poprawa efektów u kulturystów, crossfitowców itp.

Jak często wykonywać HIFEM – rzeźbienie mięśni brzucha impulsami elektromagnetycznymi?

Treningi brzucha trwają 30 minut. Powtarzamy je co 2–3 dni – czas na regenerację włókien mięśniowych jest równie ważny, co sam trening. Optymalna seria składa się z 4 zabiegów, w zależności od ustaleń. Efekty oceniamy po 2–6 tygodniach od ostatniego treningu.

Jak przebiega zabieg HIFEM – modelowanie mięśni brzucha?

Zabieg polega na intensywnym treningu mięśni, który wykonuje samodzielnie urządzenie. Bezpośrednio do ciała przykładane są jeden lub dwa aplikatory, przypominające kształtem duże żelazka. Energia HIFEM wywołuje regularne drgania, które w przypadku treningu mięśni brzucha zastępują ok. 20 tysięcy brzuszków.

Czy zabieg HIFEM jest przyjemny?

Klienci odczuwają regularne wibracje, mrowienie i wyraźny skurcz mięśni brzucha. Odczucia te nie są w żadnym stopniu nieprzyjemne, a zabieg należy do komfortowych. W trakcie treningu można czytać książkę, gazetę itp.